facebook
First slide image

2014 - ADÉLA A HONZÍK HATÁKOVI

V rámci podzimního prodeje vánočních dárkových certifikátů Beskydské Sedmičky jsme finančně podpořili dvojčata Adélu a Honzíka Hatákovy z Tábora. Finančí prostředky poskytnuté v rámci projektu Každý metr pomáhá sloužily k zakoupení cvičebních a rehabilitačních pomůcek

Dvojčata Adélka a Honzík, mají třináct let, narodili se v sedmém měsíci s váhou syn 1400 g a dcera 1820 g. Jejich vývoj byl zpomalený a v roce a půl jim byla zjištěna DMO-spastická forma, koordinační mozková porucha.

Honzík má spastickou triparézu a Adélka má centrální hypertonický syndrom, mitrální insuficienci. Děti navštěvují pravidelně několik lékařů, jezdíme každoročně do Jánských Lázní, kde se snaží dětem ulehčit jejich hendikep.

Děti chodí do šesté třídy, Adélka navštěvuje speciální školu Kaňka o.p.s. a Honzík běžnou ZŠ Helsinská v Táboře, ve škole se jim líbí.

Mají též zájmové činnosti, syn je velký fanda hokeje, nevynechá ani jedem zápas na zimním stadionu v Táboře. (na MS se nám rezervace nepodařila).
Adélka je parádnice, nejraději by se stala modelkou. Jsem samoživitelka, tatínek děti opustil, když jim byl jeden rok.

Chtěla bych Vám tímto ještě jednou poděkovat za Vaši ochotu a vstřícnost při přípravě a projednání mé žádosti o pomůcky, které budou prospěšné u obou dětí. Dále bych chtěla poděkovat společnosti INSTITUT Bazální stimulace® s.r.o. i panu Liboru Uhrovi, že pomáháte lidem uskutečnit věci, které jsou pro ně, z důvodu jejich sociální situace jen těžko dosažitelné. Vaší pomoci si velmi ceníme!

Tymovka 

 

 

 

 

PARTNEŘI
ibs     bazalka safran Pečovatelství dotek CENTRUM KAŇKA CENTRUM KAŇKA CENTRUM KAŇKA

 


KAŽDÝ METR POMÁHÁ - VEŘEJNOU SBÍRKU NA DOBROČINNÉ ÚČELY POŘÁDÁ

SK K2 o.s., Libor Uher ve spolupráci s INSTITUTEM BAZÁLNÍ STIMULACE

Copyright © 2015 · All Rights Reserved · www.kazdymetrpomaha.cz