facebook
First slide image

ROČNÍK 2015

V roce 2015 jsme se spolu s Institutem bazální stimulace shodli, že výtěžek ze sbírky, která se pořádala v rámci 6. ročníku Adidas - Continental Beskydské sedmičky, bude věnován organizaci Kaňka o.p.s. z Tábora, která už od roku 2002 zajišťuje jedinečný model sociálních služeb, vzdělávání a volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením.

Do kasičky, umístěné na vrcholu 5m vysoké pyramidě na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm, vložili závodníci a diváci REKORDNÍCH 48 923,- Kč.

Finance získané úsilím sportovců i nadšením diváků a pořadatelů tak pomůžou Centru Kaňka v Táboře zajistit provoz terapeutických programů (muzikoterapii, arteterapii, ergoterapii, canisterapii, rehabilitaci, předřečovou a řečovou výchovu a alternativní a augmentativní komunikaci (AAK)

ROČNÍK 2014

 dsc0361Extrémní horský závod Adidas - Continental Beskydská sedmička je od roku 2011 spojen s dobročinným projektem „Každý metr pomáhá“. Jeho cílem je podpořit ty, kteří se ocitli v nezáviděníhodné životní situaci a potřebují podat pomocnou ruku. 

První ročník projektu vznikl spontánně v roce 2011, kdy Libora Uhra zaujal příběh chlapce, který statečně bojoval s těžkými popáleninami po celém těle. Pomoc byla tenkrát určena pro Lukáše Hýbla z Prostějova, kterému v šesti letech explodoval v ruce kanystr s hořlavinou, utrpěl těžké popáleniny na třech čtvrtinách těla. V době, kdy jsme projekt spustili, již Lukáš šest let s popáleninami statečně bojoval. 

Na atrakci s lanovým žebříkem, obří pyramidu K2 jsme tenkrát ještě neměli, se podařilo vybrat 36 200 korun. Rodina Hýblových za ně pořídila Lukášovi nový skládací vozík, který potřeboval nejen na cestu do školy, ale i doma.

 

ROČNÍK 2013

Závod Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013 letos opět spojil své jméno s jedinečnou charitativní akcí "Každý metr pomáhá". Organizátoři závodu včele s Liborem Uhrem už potřetí spojili síly s Institutem Bazální Stimulace. Na vrcholu makety K2, která dominovala cílovému prostoru na frenštátském náměstí, instalovali pokladničku. 

Výtěžek třídenní sbírky letos poputuje do jižních Čech konkrétně do denního stacionáře CENTRA BAZALKA z Českých Budějovic, kde pečují o děti s těžkými kombinovanými vadami. 

 

ROČNÍK 2012

 dsc0331Veřejná sbírka „Každý metr pomáhá“ proběhla ve dnech 7. 9. – 17. 9. 2012 v rámci sportovní akce Adidas Terex – Continental Beskydská sedmička 2012 na Náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Účel sbírky „Každý metr pomáhá“: pomoc konkrétním dětem s těžkým zdravotním postižením, které jsou ze zdravotních a sociálních důvodů umístěny v Dětském centru Strančice (dříve dětský domov), ul. Hrdinů 175. Těmto dětem bude z výtěžku veřejné sbírky, v rámci terénních programů sdružení ŠAFRÁN dětem o.s., poskytnuta podpora na výrobu speciálních terapeutických pomůcek, polohovacích hadů a terénních služeb.

 

ROČNÍK 2011

V roce 2011 byl díky projektu Každý metr pomáhá obdarován dnes 12letý Lukáš Hýbl z Prostějova, který již šest let bojuje s těžkými popáleninami na třech čtvrtinách těla.

Na během druhého ročníku B7 (2011)  se nám podařilo na atrakci s lanovým žebříkem vybrat 16 200 korun. Rodina Hýblových za ně pořídila Lukášovi nový skládací vozík, který potřebuje denně nejen k cestě do školy, ale i doma.

 

PARTNEŘI
ibs     bazalka safran Pečovatelství dotek CENTRUM KAŇKA CENTRUM KAŇKA CENTRUM KAŇKA

 


KAŽDÝ METR POMÁHÁ - VEŘEJNOU SBÍRKU NA DOBROČINNÉ ÚČELY POŘÁDÁ

SK K2 o.s., Libor Uher ve spolupráci s INSTITUTEM BAZÁLNÍ STIMULACE

Copyright © 2015 · All Rights Reserved · www.kazdymetrpomaha.cz